WYSZUKIWARKA
STRONA GŁÓWNA O NAS DOŚWIADCZENIE KONTAKT
UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!

Szanowni Państwo,
30 września zakończyliśmy osiemnastą edycję ogólnopolskiej akcji ekologicznej Komputery za Tonery. Niestety z przyczyn od nas niezależnych po uzyskaniu przez nią pełnoletniości musimy się z nią pożegnać – nie będzie już kolejnej edycji. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wytrwałość i dotychczasową współpracę. Do zobaczenia w kolejnych projektach.

UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!   UWAGA!

Ekologiczne projekty edukacyjne dla placówek oświatowych

Od 2002 roku PTH Technika organizuje ekologiczne projekty edukacyjne dla szkół wszystkich szczebli. Dzięki naszym akcjom już od najmłodszych lat dzieci poznają, czym jest ekologia, jak należy dbać o środowisko, jak dawać dobry przykład. Dysponujemy doświadczeniem, zaangażowaną kadrą; zapewniamy wsparcie medialne oraz nowoczesne narzędzia informatyczne i internetowe. Promujemy ciekawe inicjatywy ekologiczne, docieramy z naszymi akcjami do rodziców i dziadków, angażując do wspólnego działania całe rodziny. Dzięki współpracującymi z nami ekspertami zapewniamy wysoki poziom merytoryczny naszych projektów.

 Projekty obecnie realizowane:

 

Nie dla Niskiej Emisji! czyli czy wiesz czym oddychasz?

Celem projektu jest uświadomienie społeczeństwu, ze szczególnym naciskiem na mieszkańców obszarów zurbanizowanych, zagrożenia związanego z niską emisją, jej przyczyn i możliwości przeciwdziałania. W ramach projektu uruchomione zostały trzy bezpłatne szkolenia e-learningowe skierowane do nauczycieli placówek biorących udział w konkursie, funkcjonariuszy straży miejskiej i gminnej z terenu całego kraju oraz przedstawicieli instytucji lokalnych.
W czasie trwania projektu przeprowadzony zostanie również ogólnopolski konkurs dla placówek oświatowych.

Projekt współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

"Elektrośmieci oddajesz - Pieniądze dostajesz!"

Konkurs dla szkół z woj. śląskiego i opolskiego.

Celem konkursu jest możliwość pozyskania przez placówki oświatowe dodatkowych korzyści finansowych, aktywne włączenie się w działalność ekologiczną polegającą na zbieraniu elektrośmieci na terenie placówki oświatowej, rozwijanie aktywności i świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz bezpośredni wpływ na ich edukację.

Projekt realizowany ze środków własnych.

Komputery za tonnery

Komputery za tonery

W XVI edycjach 1140  szkoły zebrały 177 990 kartridży, które  wymieniliśmy na ponad 600 tys. złotych. Uczniowie szkół, które zwyciężyły w poszczególnych edycjach konkursu zostali nagrodzeni wycieczkami do Zakopanego (miejsca 1-3)  oraz nagrodami rzeczowymi (miejsca 4-10).

Projekt realizowany ze środków własnych.

Projekty zakończone:

EkoAkademia

EkoAkademia 1 i 3 wieku

Ekologiczny projekt skierowany do 50 szkół z obszaru całego kraju.

Komputery za tonnery

Młody Menager Środowiska I

Ogólnopolska akcja skierowana do szkół, polegająca na inwentaryzacji odpadów wokół szkoły, domu, zakładu pracy.

Komputery za tonnery

Młody Menager Środowiska II

Ekologiczny projekt skierowany do szkół z obszaru całego kraju, prezentujący szkolne inicjatywy ekologiczne.

© 2000-2011 PTH Technika Sp. z o.o.